CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ                                                           PROGRAM    TEAM    EVENTS      MENU      GALERIA      KONTAKT    

   

10.01.2020

Bałkański Sylwester

- godz. 20.00

 

  www.juliavikman.com

 

Organizator: Etna, czyli wulkan muzyki świata

★★★ Bałkański Sylwester po raz pierwszy w Bydgoszczy! ★★★

Stary kalendarz juliański daje nam okazję do ponownego świętowania nadejścia Nowego Roku. Tym razem w bałkańskim stylu. Bedzie hucznie! Muzyka na żywo, balkan party, korowody, konkursy z nagrodami i inne atrakcje.

Koncert:
BALKAN SEVDAH /// http://balkansevdah.art.pl/

Balkan Party:
DJ EMPE /// http://soundcloud.com/dj_empe


Muzycznym gospodarzem wieczoru będzie grupa BALKAN SEVDAH
☛☛☛ Spotkaliśmy się, żeby podzielić się naszymi pasjami związanymi z tradycyjną muzyką Półwyspu Bałkańskiego, by wspólnie czerpać radość z odkrywania brzmień sączących się ze źródeł Driny i Wardaru, z gwaru i zadumy miasteczek ukrytych nad brzegami Naretwy i w dolinach Rodopów, Pirinu i gór Dynarskich. Do tych miejsc, pełnych egzotycznych dźwięków, intensywnych woni kwiatów, ziół i pieczonych jagniąt, wspaniałych budowli i bujnej przyrody wracamy często ciałem, a dzięki muzykowaniu, także duchem. Aranżując i improwizując bawimy się dźwiękami. Staramy się uchwycić esencje melodii i połączyć je z własnym pojmowaniem tej niezwykle bogatej i różnorodnej tradycji. Efektem tego jest muzyka melodyjna, dynamiczna, czasem refleksyjna, momentami dzika, pełna temperamentu i nastroju charakterystycznego dla południowo-wschodniego krańca naszego kontynentu.
Balkan Sevdah co roku w styczniu na kilka koncertów zamienia się w zespół grający do tańca. Ci, którzy odwiedzili nasze Bałkańskie Sylwestry w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Warszawie, Gdyni i Łodzi wiedzą, że nie da się usiedzieć!

Dyskografia:
- „Ramizem” lipiec 2005
- „Yaman Aman Aman” luty 2009
- „Yari Nani” październik 2010
- „Akustik” listopad 2013
- „Sevdalinki, pieśni z Bośni" marzec 2016

Bałkańskie After Party rozkręci DJ EMPE
☛☛☛ Zanim nastanie noc, DJ EMPE prezentuje world music w swoich radiowych audycjach w poznańskim eterze. Po zachodzie słońca wchodzi do klubów i na festiwalowe sceny aby dostarczać tam solidne dawki imprezowego worldbeatu. Specjalnie na Bałkański Sylwester szykuje już selekcję balkanbeatu, elektro tzigane, bułgarskiej czałgi, rumuńskiego manele i innych stylów z bałkańskiego kotła. Do tego wszystkiego dołoży klasyczne folkowe numery ubrane w klubowe szaty. DJ EMPE ma na koncie imprezy w ramach największych festiwali world music w Polsce, m.in. Ethno Port Poznań, Festiwal Flamenco Duende, Folkowisko, Pannonica, Festiwal „Z Wiejskiego Podwórza”, Rozstaje, Skrzyżowanie Kultur, gra after party po klubowych koncertach topowych polskich polskich kapel etno/folk.


Bałkański Sylwester
Klub Eljazz, ul. Kręta 3
10.01.2020
Start: g.20:00
Wstęp: 30 zł

 


 

 

 

 


 

Organizator: zespół

Regulamin